Zapraszamy na spotkanie z LPG

Do zasilania silników spalinowych pojazdów samochodowych można stosować szereg paliw gazowych o różnych własnościach fizycznych i chemicznych, jednak najczęciej stosowanany jest LPG. Gaz ten przechowuje się jako skroplony, czyli jest on paliwem płynnym. Profesjonalnie dobrana i zamontowana instalacja zapewni nie tylko duże oszczędności w wysokości 50%, ale i komfort i bezpieczeństwo użytkowania pojazdu zasilanego LPG przez wiele lat.

Nasza oferta instalacji

Wybór odpowiedniej instalacji zależy od rodzaju silnika samochodowego. Nasza Firma oferuje Państwu instalacje gazowe od I do IV generacji. Instalacje III generacji zostały bardzo szybko zastąpione przez instalacje IV generacji i obecnie nie są już montowane. Poniżej znajdziecie Państwo krótką charakterystykę instalacji.

  • IV Generacja
    Sekwencyjny wtrysk gazu, układy tego typu posiadają wtryskiwacz zbliżony do tego dla benzyny. Komputer oblicza czas otwarcia wtryskiwacza i czas trwania wtrysku do każdego cylindra. Uzyskujemy w ten sposób idealną dynamikę pracy silnika. Oferujemy instalacje IV generacji firmy STAG 4, STAG 300.
  • II Generacja
    Instalacje konstruowane są z przeznaczeniem dla samochodów z sondą lambda i katalizatorem. Posiadają one dodatkową elektronikę, współpracującą z oryginalnymi czujnikami samochodu. System ten kontroluje skład mieszanki w zależności od warunków pracy silnika.
  • I Generacja
    Instalacje tego typu stosowane są w samochodach gaźnikowych. Urządzenia te nie pozwalają na regulację ilości gazu doprowadzanego do silnika podczas jego pracy. W układzie tego typu nie ma możliwości dostosowania układu zasilania do aktualnej pracy silnika.


Oferujemy Państwu szeroki wybór zbiorników. W zależności od zastosowanej instalacji oraz wymogów klienta, montujemy zbiorniki cylindryczne lub toroidalne. W przypadku pytań,
prosimy o kontakt.


-> Książka gwarancyjna i warunki gwarancji
-> STAG 300 - Informacje

Skontaktuj sie

Ceny paliw

Średnie ceny paliw płynnych:

4.80 zł
4.76 zł
2.40 zł

-> Kalkulator Twoich oszczędności